U tom smislu je izrazio posebno zadovoljstvo onim što je saznao o Nahli koju vidi kao organizaciju u kojoj žene istinski preuzimaju inicijativu i djeluju na rješavanju problema, umjesto da samo iznose teorije o tome kako nešto treba uraditi. Taj nedostatak povezanosti teorije i prakse naveo je kao jedan od ključnih izazova današnjice kad je riječ o društvenom djelovanju općenito, a specifično kad je riječ o ženskom aktivizmu širom svijeta. Pozvao je Nahlu da svoj model rada više prezentira na globalnom nivou i ponudi ga kao jedno od kvalitetnih rješenja za djelovanje u lokalnoj zajednici.
Tokom razgovora uočene su i brojne dodirne tačke između Nahle i Al Sharq Foruma na temelju kojih je planirano i razvijanje saradnje u budućnosti.
G. Hanfar je na kraju svima koji rade na društvenim promjenama i reformama poručio da se ne oslanjaju pretjerano na vlade i institucije i da ne čekaju inicijativu niti podršku od njih, već da predano rade na terenu, svako u svom polju djelovanja i na taj način iniciraju mnogo dublje i trajnije promjene.